Z nowym rokiem można znaleźć bardzo ciekawe oferty kredytów gotówkowych. Wraz z początkiem roku ludzie potrzebują pieniędzy na zupełnie nowe inwestycje. Biorą się za remonty, wyjeżdżają na ferie. Właśnie po to potrzebują dobrego kredytu gotówkowego. W internecie można znaleźć rankingi najlepszych kredytów gotówkowych w danym miesiącu i na ich podstawie wybrać ten najlepszy dla siebie. Sprawdzimy najlepsze kredyty gotówkowe z jakich można skorzystać w lutym 2018 roku. Dla porównania wybrana została kwota kredytu 10 tysięcy złotych z okresem kredytowania wynoszącym 18 miesięcy. Pierwsze miejsce zajął Plus Bank. Koszt kredytu jeżeli zdecydowalibyśmy się go wziąć w tym banku byłby równy 697 złotych. Oprocentowanie nominalne jakie oferuje Plus Bank wynosi 7,99% w skali roku, a prowizja za jego udzielenie nie jest przez ten bank pobierana. RRSO dla naszej kwoty kredytu będzie mieć wartość 9,27% w skali roku. Biorąc ten kredyt z kimś z rodziny można uzyskać większą kwotę zobowiązania. Przeanalizujmy kolejny przykład, kiedy kwota kredytu wynosi 52 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 60 miesięcy. RRSO dla takiego zobowiązania będzie równe 11,68% w skali roku. Całkowita kwota kredytu jaką będzie musiał oddać do banku kredytobiorca będzie równa 70 284 złote. Oprocentowanie w tym przypadku będzie zmienne i średnio wyniesie 7,9% w skali roku. Kredyt będzie kosztował łącznie 18 284 złote, z czego prowizja wyniesie nieco ponad 4 500 złotych, a resztę będą stanowiły odsetki. Raty kredytu będą po 1 034 złote.

Miejsce drugie zajął Bank Citi Handlowy. Biorąc tutaj kredyt gotówkowy będzie nas on kosztował 728 złotych, co daje nam kwotę 50 złotych więcej niż w banku jaki wygrał ten lutowy ranking. Pożyczka gotówkowa jaką oferuje Bank Citi Handlowy jest dostępna online, co oznacza że można ją wziąć bez wychodzenia z domu. Bank proponuje kredytobiorcom oprocentowanie nominalne w wysokości 9% w skali roku i 0% prowizję za udzielenie zobowiązania. RRSO dla tego kredytu gotówkowego będzie mieć wartość 9,44% w skali roku. Mamy możliwość wykupienia ubezpieczenia dla naszego kredytu. Biorąc tutaj kredyt dwuletni na kwotę 15 tysięcy złotych, RRSO będzie wynosiło 9,4% w skali roku. Każda z rat zobowiązania będzie po 683 złote. Kredyt będzie kosztował łącznie 1 438 złotych, z czego prowizja dla banku będzie zerowa.

Przejdźmy teraz do miejsca trzeciego jakie przypadło w udziale Bankowi Millennium. Tutaj kredyt będzie nas kosztował 826 złotych. Oprocentowanie nominalne jakie proponuje ten bank wynosi 7,77% w skali roku, ale za to za udzielenie zobowiązania bank nalicza prowizję w wysokość 2% kwoty kredytu. RRSO ma tutaj wartość 10,88% w skali roku. Warto wiedzieć, że jeżeli w ciągu miesiąca po podpisaniu w tym banku umowy kredytowej znajdziemy ofertę, która będzie tańsza, przy takich samych parametrach co nasz kredyt bank obniży nam ratę miesięczną i zwróci różnicę w odsetkach jakie zapłaciliśmy.