<p>Kredyt gotówkowy - powodów, dla których możemy sięgnąć po to rozwiązanie jest wiele. Czasem życie ...

Kredyt gotówkowy – powodów, dla których możemy sięgnąć po to rozwiązanie jest wiele. Czasem życie nas zaskoczy i potrzebujemy pieniędzy na nieplanowane wydatki, innym razem chcemy sfinansować np. zakup dodatkowego sprzętu do domu. Jakie są wady i zalety kredytu gotówkowego?

Do jednej z głównych zalet kredytu gotówkowego należy fakt, że możemy sfinansować za jego pomocą dowolny cel. Banku nie interesuje przeznaczenie kredytu, dlatego możemy równie dobrze kupić samochód, jak i dołożyć do remontu. Kolejną z zalet jest otrzymanie kredytu gotówkowego w zasadzie od ręki. Innymi słowy, jeśli bank zgodzi się na udzielenie nam pożyczki, wtedy pieniądze lądują na naszym koncie w zasadzie po chwili. Coraz częściej banki do minimum upraszczają także formalności. Zazwyczaj wystarczy dowód osobisty, i dokument potwierdzający nasze dochody. Nieodzowne jest oczywiście złożenie wniosku kredytowego. Możemy wypełnić go zarówno poprzez stronę internetowa, jak i w banku, stacjonarnie. Coraz częściej pożyczki takie są udzielane bez dodatkowych zabezpieczeń. Uzależnione jest to jednak od wielu innych czynników np. naszych dochodów, czy źródła naszych dochodów.

A jakie są wady kredytów gotówkowych? Należą do nich między innymi koszty pożyczki. Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki warto oszacować, czy jesteśmy w stanie ją spłacić. Powinniśmy dokładnie określić, jaką kwotę potrzebujemy. Pamiętajmy, że zaciągając kredyt będziemy spłacać nie tylko pożyczoną przez nas kwotę, ale koszty związane z pożyczką pokroju oprocentowania czy prowizji. Musimy uwzględnić je w bilansie. Dlatego przed zaciągnięciem kredytu warto udać się do banku i dowiedzieć się, ile dokładnie będą wynosiły koszty związane z kredytem, który nas interesuje. Pozwoli nam to przeanalizować nasze możliwości i podjąć decyzję, która będzie racjonalna. Kredyt to zobowiązanie, które obciąży nas na wiele lat, dlatego powinno być podejmowane po dokładnym zastanowieniu się.

Pamiętajmy o tym, aby podczas poszukiwania idealnego dla nas kredytu sprawdzić kilka ofert bankowych. Nie warto zaciągać kredytu w pierwszym lepszym banku. Może okazać się bowiem, że w innym banku znajdziemy ofertę o wiele bardziej opłacalną i pozbawioną trapiących nas kosztów. Dlatego zachowajmy spokój i dajmy sobie czas na podjęcie właściwej decyzji, tak, aby w przyszłości nie żałować podjętej pochopnie decyzji. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby zaciągnięty przez nas kredyt był właściwym wyborem i jak najmniej nas obciążał.