Zakup domu to prawdopodobnie największa decyzja finansowa, jaką kiedykolwiek podejmiesz, dlatego ważne jest, aby dokładnie rozważyć dostępne opcje. I tak jak w przypadku każdej ważnej decyzji życiowej, finansowej lub innej, istnieje wiele opcji do wyboru. Bezpośrednia współpraca z bankiem lub pośrednictwo w oferowaniu kredytów hipotecznych to świetne opcje. Aby pomóc Ci zdecydować, która z nich jest lepsza dla Twojej wyjątkowej sytuacji finansowej, omawiamy zalety i wady każdego z nich.

Najczęstsze rodzaje kredytów hipotecznych

Najbardziej oczywistym powodem konieczności negocjowania kredytu hipotecznego jest finansowanie zakupu domu. Jeśli to Twój pierwszy dom, gratulacje! Czasami są zachęty dla kupujących po raz pierwszy, którzy dopiero wchodzą na rynek.

Być może jednak sprzedałeś dom i jesteś gotowy na zakup nowego? Przeszedłeś już przez ten proces i po drodze zdobyłeś trochę wiedzy. Pamiętaj jednak, że jeśli przedwcześnie rozwiązujesz umowę, możesz ponieść kary.

A może Twój okres kredytowania dobiegł końca? Nadszedł czas, aby odnowić. W takiej sytuacji możesz pozostać przy pożyczkodawcy, który zatwierdził twój pierwszy kredyt hipoteczny, albo może być czas na zakupy. Jeśli czekałeś do daty odnowienia, możesz:

  • uzyskać lepszą cenę
  • zmienić warunki bez żadnych kar.

Być może chcesz refinansować kredyt hipoteczny, zwiększając dostępne środki. Może to być świetna opcja, jeśli chcesz skonsolidować zadłużenie lub rozpocząć projekt remontu w swoim domu. Jeśli chcesz zwiększyć wysokość swojego obecnego kredytu hipotecznego, będziesz potrzebować wyceny domu, aby określić wartość swojego domu. Jest też opcja, dostępna dla seniorów, która pozwala właścicielom domów wyciągnąć część kapitału własnego w gotówce z domu w celu pokrycia kosztów utrzymania, podróży, napraw domu lub innych wydatków.

Co mój bank może dla mnie zrobić?

Przy pierwszej wzmiance o wniosku o kredyt hipoteczny większość ludzi najpierw myśli o swoim głównym banku. Jeśli tak – szukaj tego, który ma ugruntowaną pozycję i jest zaufanym źródłem zaspokajania potrzeb finansowych Twojej rodziny, w tym kredytów hipotecznych. Współpraca z tradycyjnymi bankami ma wiele zalet.

Wygoda.

Ludzie czują się bezpiecznie w banku i lubią mieć wszystkie swoje środki finansowe w jednym miejscu.

Lokalizacja.

Wiele osób docenia oddział w ich sąsiedztwie. Komunikacja twarzą w twarz. Możliwość rozmowy ze znajomą osobą, która zna Ciebie i Twoją rodzinę, jest często korzystna. Jeśli prowadzisz już tam swoją codzienną bankowość, Twój specjalista ds. Kredytów hipotecznych będzie mógł uzyskać dostęp do informacji, które dadzą im przegląd całego obrazu finansowego.

Korzyści za łączenie usług.

Twój kredyt hipoteczny może nawet wiązać się z dodatkami, takimi jak zniesione opłaty za konto lub bezpłatny sejf. Jest nawet możliwe, że po przeprowadzce możesz uzyskać dodatkową linię kredytową pod zastaw domu, aby pomóc sobie w remontach.

Co z minusami?

Pamiętaj też, że banki są pożyczkodawcami którzy zwykle szukają kredytobiorców o niższym ryzyku z najlepszymi wynikami kredytowymi. Takim pożyczkodawcom mogą oferować świetne stawki, ale mają również najsurowsze zasady. Z tego powodu Twój bank może nie zawsze być w stanie zapewnić Ci tego, czego szukasz. W banku mogą zostać zaoferowane stawki wyższe niż podane w reklamie, chyba że jesteś przygotowany do negocjacji i zalecamy to zrobić. Jeśli planujesz wziąć kredyty w kilku bankach w Twojej okolicy, będzie to oznaczać wiele spotkań i zapytań o Twój kredyt. To wszystko naprawdę ważne do rozważenia.