Oprocentowanie kredytu

Środa, styczeń 24. 2018

Wielu z nas decydując się na kredyt gotówkowy bierze pod uwagę jego oprocentowanie, dlaczego? Jest to bardzo istotny jego składnik. To głównie oprocentowanie określa ile tak naprawdę za kredyt zapłacimy i jaki będzie całkowity koszt jego spłaty, wszystkie te informacje znajdziesz tutaj: kredytomania.EU.Stawki oprocentowania kredytuStawki oprocentowania są naprawdę różne, w zależności od rodzaju kredytu, od celu na jaki będzie przeznaczony i od wielu innych wpływających na to czynników. Najniżej oprocentowanymi kredytami na rynku bankowym są kredyty hipoteczne. Kredyt hipoteczny jest oprocentowany zazwyczaj na kilka procent, do dziesięciu, podczas gdy oprocentowanie innych kredytów gotówkowych, wynosić może nawet kilkanaście procent. Jaki jest powód takiej różnicy? Przede wszystkim wiele zależy od solidnego zabezpieczenia kredytu, w przypadku kredytu hipotecznego jest to właśnie hipoteka, ale znaczenie ma także długi okres spłacania kredytu, oraz jego wysokość, która zdecydowanie przewyższa kredyty innego rodzaju.Składniki oprocentowania kredytuW skład oprocentowania tego rodzaju kredytu wchodzą dwa elementy, pierwszy z nich to stopa referencyjna, jest to zmienna część oprocentowania kredytu, na jej wysokość ma wpływ między innymi aktualna sytuacja rynkowa. Jeżeli w czasie trzech miesięcy po podpisaniu kredytu jakikolwiek składnik stopy referencyjnej ulegnie zmianie, zostaniemy o tym poinformowani nowym harmonogramem, w którym rata będzie wyższa lub niższa niż ustalona podczas podpisania umowy.Drugim elementem wpływającym na wysokość oprocentowania jest marża dla banku, Jest to stały element oprocentowania i jest to po prostu zapłata dla banku za udzielenie nam kredytu. Istnieje wiele promocji oprocentowania, na przykład obniżona marża przez pierwszy rok spłacania kredytu. Istnieją oprocentowania stałe, oraz zmienne w przypadku kredytu hipotecznego dobrym rozwiązaniem jest oprocentowanie zmienne, czyli takie w którym "problem" zmiany stopy referencyjnej ponosi kredytobiorca, jednak w gruncie rzeczy jest to dobre, ponieważ w przypadku jej spadku raty mogą być mniejsze nawet o kilkaset złotych miesięcznie.Oprocentowanie RSONajważniejszym dla konsumentów oprocentowaniem jest RSO, czyli rzeczywiste oprocentowanie kredytu, w którego skład wchodzą także poboczne elementy, między innymi takie jak ubezpieczenie kredytu, ubezpieczenie na życie itp. Przed wyborem kredytu należy dokładnie zapoznać się z ofertami różnych banków w sprawie oprocentowania, ponieważ to właśnie od tego czynnika zależy ile rzeczywiście przyjdzie nam zapłacić za wzięty kredyt. Oczywistym jest, że im niższe oprocentowanie tym dla kredytobiorcy lepiej.


Kredyt, czy pożyczka?

Środa, listopad 8. 2017

Co wybrać kredyt gotówkowy, czy też pożyczkę gotówkową? Wiele osób zadaje sobie to pytanie i nie wie do końca co będzie dla nich lepszym rozwiązaniem. Nie jest to łatwe i wszystko zależy od tego jakiego zobowiązania potrzebujemy. Warto jest sprawdzić oferty i kredytów gotówkowych i pożyczek gotówkowych, porównać je ze sobą. Zobaczyć ile każde z zobowiązań będzie nas kosztowało i wybrać, to za które zapłacimy najmniej. Koszta kredytu mogą różnić się nawet jeżeli wybierzemy w różnych bankach tą samą sumę jaką chcemy pożyczyć. Banki mają różne oprocentowania nominalne swoich ofert, jak też naliczają różne prowizje za udzielenie kredytu. Wiele banków pobiera również opłaty za samo przygotowanie oferty kredytu lub pożyczki gotówkowej. To wszystko sprawia, że kredyty są różne i inne są koszta z nimi związane.

Prostoliczony kredyt gotówkowy - Credit Agricole.

Bank Credit Agricole ma w swojej ofercie wiele kredytów gotówkowych. Jest w czym wybierać i warto sprawdzić wszystkie oferty jakie bank przygotował dla swoich klientów. Jednym z takich zobowiązań jest prostolicozny kredyt gotówkowy z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 6,5% w skali roku. Prowizja za udzielenie kredytu jest dosyć wysoka i sięga, aż 12,5%. W ramach kredytu gotówkowego oferowanego przez Bank Credit Agricole możemy pożyczyć od 1 tysiąca złotych do maksymalnie 150 tysięcy złotych. Nasze zobowiązanie możemy spłacać w ratach miesięcznych. Można go rozłożyć maksymalnie na 72 miesiące. Decydując się na kredyt na minimalną kwotę 1 tysiąca złotych na okres jednego roku, RRSO będzie miało wartość 33,41%. Każdy powinien zwracać uwagę na wielkość RRSO, gdyż jest to całkowity koszt naszego kredytu. Kwota jaką będziemy musieli spłacić to 1.165,00 złotych, z czego suma spłacanych odsetek wyniesie 40 złotych. Reszta kosztów kredytu to prowizja. Do skorzystania z prostoliczonego kredytu gotówkowego wymagane jest oświadczenie o zarobkach. Bank oferuje promocję, w ramach której można otrzymać aż 3,00% miesięcznej raty. Warunkiem takiej promocji jest posiadanie w banku rachunku osobistego. Osoby posiadające taki rachunek zwolnione są z obowiązku przedstawienia w banku zaświadczenia o dochodach, a także mogą otrzymać ciekawsze warunki zobowiązania na jakie się zdecydowali. Mogą oni również uzyskać pieniądze w krótszym terminie jak też bank może im zmniejszyć koszt zadłużenia. 

T-Mobile Usługi Bankowe oferuje nam pożyczkę na dosyć dobrych warunkach. Ma ona oprocentowanie nominalne w wysokości 8% w skali roku. Prowizja za udzielenie kredytu jest dosyć wysoka i wynosi 10%. Jest ona jednak ustalana indywidualnie. W ramach tej oferty możemy pożyczyć od minimum 1 tysiąca złotych do maksymalnej kwoty 20 tysięcy złotych. Co ważne nasze raty możemy rozłożyć na maksymalny okres 120 miesięcy. Decydując się na zobowiązanie w wysokości minimalnego 1 tysiąca złotych na okres jednego roku, RRSO będzie na poziomie 29,74%. Bank wyliczy nam raty miesięczne po 96 złotych. Kredyt będzie nas kosztował 149 złotych z czego suma spłacanych odsetek wyniesie 49 złotych. Mamy możliwość negocjacji oprocentowania pożyczki. Pożyczka skierowana jest zarówno dla obecnych Klientów sieci T-Mobile, jak też i dla tych, którzy są nowymi usługobiorcami. Łatwy dostęp do pieniędzy to bez wątpienia jedna z największych zalet tej pożyczki. Minimum formalności i szybka wypłata gotówki na rachunek Klienta to z pewnością kolejne z zalet tego zobowiązania. Pożyczkę można otrzymać pracując również na umowę o dzieło lub na umowę zlecenie. T-Mobile akceptuje różne źródła dochodów pożyczkobiorcy.

Kredyt online – sposób na szybką gotówkę

Wtorek, wrzesień 26. 2017


W życiu zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, które sprawiają, że nagle potrzeba dodatkowej gotówki. Jak pokazują jednak różnego rodzaju badania i diagnozy społeczne, stosunkowo niewielki procent Polaków może liczyć w takich sytuacjach na swoje własne oszczędności czy pomoc rodziny. Bardzo często jedynym rozwiązaniem, w takich okolicznościach, jest kredyt gotówkowy- dodatkowa gotówka, która pozwala zaspokoić powstałe potrzeby finansowe.Na rynku można znaleźć szeroki wachlarz, różnego rodzaju rozwiązań kredytowych, które oferowane są przez banki. Wybierają jedno z wielu rozwiązań, każda zainteresowana osoba może dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.Dość szybko w ostatnich latach wzrosło zainteresowanie usługami bankowymi online. To wzmożone zainteresowanie wynika przede wszystkim z co raz większej dostępności do Internetu, oraz faktem, że kredyty gotówkowe udzielane online są prostsze i wymagają mniej zaangażowania o raz formalności. Bez wątpienia jednak, tak jak każde rozwiązanie, tak i kredyt gotówkowy przez internet ma swoje wady i zalety.Dlaczego kredyt gotówkowy przez Internet to dobry wybór?Do niewątpliwych zalet takiego rozwiązania można zaliczyć przede wszystkim:
  • Dostępność

  • Łatwość uzyskania- minimum formalnościW przypadku rozwiązania, jakim jest kredyt gotówkowy online wszystkie formalności załatwiane są przed ekranem komputera, bez wychodzenia z domu czy biura. Wystarczy tylko wypełnić przez Internet odpowiedni formularz i poczekać na decyzje kredytową – ta zazwyczaj wydawana jest do 15 minut. Jeżeli decyzja kredytowa jest pozytywna pozyskane środki przekazywane są na wskazane we formularzu konto.Taka skonstruowana procedura kredytowa w znaczący sposób pozwala zaoszczędzić czas, jak również umożliwia staranniejsze i bardziej wnikliwą analizę decyzji. Do innych zalet tego produktu bankowego można zaliczyć to, że online można także kontrolować spłatę rat, a do jego otrzymania wystarczy dowód osobisty.Wady kredytów gotówkowych udzielanych przez InternetWarto jednak wiedzieć, że zarówno doradcy finansowi, jak i sami klienci zauważają, że w przypadku oferty jaką jest kredyt gotówkowy online, nie można zapominać, że są to kredyty o stosunkowo większym oprocentowaniu. Zazwyczaj również prowizja pobierana przez bank, jest nieco wyższa niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Ponadto dostępna maksymalna kwota kredytu, również jest niższa niż w przypadku tradycyjnej formy składania wniosku. Bardzo często bezpośrednia rozmowa z doradcą bankowym klienta pozwala na rozwiązanie wszystkim wątpliwości i uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania. Takiej bezpośredniej rozmowy nie sposób zastąpić czatem internetowym.Biorąc pod uwagę powyższe plusy i minusy, trzeba jasno stwierdzić, że to każdy klient indywidulanie rozważając wszystkie za i przeciw zdecydować, czy taka forma kredytu jest adekwatna do jego potrzeb i samodzielnie podjąć decyzję, czy taki produkt bankiwy spełnia jego oczekiwania.


(Strona 1 z 1, łącznie 3 wpisów)