Depozyt bankowy.

Środa, maj 16. 2018

Pojęcie depozytu bankowego.

Depozytem bankowym określamy wkłady przyjmowane przez banki oraz lokaty pieniężne zakładane przez klientów banku. Jest to również usługa jaka polega na przyjmowaniu oraz przechowywaniu papierów wartościowych i wielu innych wartościowych rzeczy. Możemy wyróżnić depozyty na żądanie, czyli tak zwane depozyty a vista, które można wypłacić z banku w każdej chwili. Do takich depozytów zalicza się między innymi depozyty zgromadzone na rachunkach rozliczeniowych bieżących, jak również na rachunkach oszczędnościowo rozliczeniowych. Depozyty a vista zazwyczaj mają niższe oprocentowanie niż depozyty terminowe. Co do depozytów terminowych nazywa się je również lokatami terminowymi. Są to depozyty jakie można wycofać, dopiero po zakończeniu umownego terminu. W przypadku, kiedy depozyt terminowy zostanie zerwany przed czasem, klient traci naliczone od niego odsetki. Depozyty objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo wkładów bankowych. Dzięki temu, nawet kiedy bank ogłosi bankructwo, klient może odzyskać całość lub część pieniędzy jakie wpłacił na lokatę. Taka gwarancja jest bardzo potrzebna i bardzo dobrze, że coś takiego zostało wymyślone.

Czym jest system gwarancji depozytów.

System gwarancji depozytów jest systemem jaki ma na celu chronić instytucje kredytowe poprzez gwarantowanie ich wypłacalności i ich płynności finansowej. Taki system ma pomóc w uniknięciu sytuacji, kiedy lokaty założone w danym banku mogły by stać się nierozporządzalne. System gwarancji depozytów działa w sytuacji, kiedy instytucja kredytowa ogłosi upadłość. Dzięki gwarancji pieniądze jakie my klienci mamy na lokatach i kontach bankowych nie zostaną nam zabrane tylko możemy je odzyskać. W Unii Europejskiej mamy system gwarancji depozytów, który ustalił poziom depozytów objętych gwarancją do kwoty 100 000 euro. Taki przepis nosi nazwę Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/14/WE. System jaki wykonuje płatności gwarantowane w ramach danego systemu krajowego UE ma stosowne upoważnienie, do wstąpienia w prawa klientów deponujących środki pieniężne w banku do wysokości wpłat jakich dokonali. Taka gwarancja jest bardzo ważna. Każdy kto zakłada lokatę bankową, bez względu na jej wysokość chce, aby pieniądze jakie na nią wpłacił były w pełni bezpieczne. Gwarancja to nam daje. Możemy mieć pewność, że nawet, kiedy nasz bank ogłosi upadłość odzyskamy zgromadzone na lokacie pieniądze. W Polsce za taką gwarancję depozytów odpowiada Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokata 1 000 złotych na 3 miesiące.

Poniedziałek, marzec 12. 2018

Lokaty z oprocentowaniem 3,5%.

Dla lokaty na 3 miesiące, na jaką wpłacimy kwotę 1 tysiąca złotych, najbardziej opłacalna jest oferta przygotowana przez Idea Bank. Jest to tak zwana lokata Happy. Możemy tutaj liczyć na wysokie oprocentowanie, które jest uzależnione od okresu na jaki założona została lokata. W naszym przypadku oprocentowanie będzie równe 3,5% w skali roku. Naliczone nam zostaną odsetki po podatku Belki w wysokości 6,75 złotych. Jest to oferta jaką Idea Bank kieruje tylko do swoich nowych klientów. Lokatę można założyć online bez wychodzenia z domu. Dla osób ceniących sobie wygodę taki sposób założenia lokaty jest bardzo trafny. Lokata dla nowych klientów to propozycja mBanku. Jest to lokata ze stałym oprocentowaniem nominalnym również wynoszącym 3,5% w skali roku. Jest to lokata trzymiesięczna jaką założymy już od 500 złotych. Oferta jest skierowana tylko dla nowych klientów. Nasz zysk z tej lokaty będzie taki sam jak w Idea Banku i wyniesie 6,75 złotych. Oprocentowanie 3,5% w skali roku możemy uzyskać wybierając lokatę bezkarną w Banku BGŻ Optima. Tutaj zarobimy również 6,75 złotych. Mamy gwarancję, że jeżeli z jakiegoś powodu zerwiemy lokatę przed czasem, bank wypłaci nam naliczone odsetki. Na lokatę można wpłacić kwoty od 1000 złotych do maksymalnie 20 000 złotych. Jest to lokata trzymiesięczna z jakiej mogą skorzystać jedynie nowi klienci banku. Lepszym oprocentowaniem może pochwalić się Nest Bank w swojej ofercie Nest Lokaty Witaj. Tutaj oprocentowanie będzie równe 4% w skali roku. Lokatę można założyć na okres trzech lub sześciu miesięcy. Można to zrobić po trzydziestu dniach od założenia w banku konta osobistego. Na tej lokacie zarobimy 8 złotych. Można ją założyć od kwoty 1000 złotych do maksymalnie 10 000 złotych. Nest lokata witaj jaką przygotował Nest Bank to oferta depozytu z najwyższym oprocentowaniem na rynku. Obecnie bardziej opłacalnej oferty nie uda nam się znaleźć.

Na mniejsze oprocentowanie możemy liczyć wybierając lokatę super procent w Banku Millennium. Po nazwie można by było wywnioskować, że oprocentowanie lokaty jest bardzo duże, a w rzeczywistości wynosi ono jedynie 1,05%. od naszego tysiąca złotych po trzech miesiącach zarobimy netto 1,63 złote. Niewiele. Lokatę można założyć nie tylko w złotówkach, ale również w Euro. Można na nią wpłacić minimum tysiąc złotych lub minimum dwieście euro. Tą lokatę możemy założyć na okres 3, 6, 12, lub 24 miesięcy. Jak komuś mogłoby się wydawać, że oprocentowanie na tej lokacie jest maleńkie, to powinien sprawdzić ofertę lokaty online na nowe środki jaką oferuje Santander Consumer Bank. Tutaj oprocentowanie wynosi niby do 2,25%, ale może wynosić nawet 0,6% jak to będzie w przypadku naszej lokaty trzymiesięcznej na kwotę 1000 złotych. Tutaj zarobimy jedynie 1,5 złotych. Można wybrać samemu jaką kwotę chcemy wpłacić na lokatę i na jak długo.

Oprocentowanie kredytu

Środa, styczeń 24. 2018

Wielu z nas decydując się na kredyt gotówkowy bierze pod uwagę jego oprocentowanie, dlaczego? Jest to bardzo istotny jego składnik. To głównie oprocentowanie określa ile tak naprawdę za kredyt zapłacimy i jaki będzie całkowity koszt jego spłaty, wszystkie te informacje znajdziesz tutaj: kredytomania.EU.Stawki oprocentowania kredytuStawki oprocentowania są naprawdę różne, w zależności od rodzaju kredytu, od celu na jaki będzie przeznaczony i od wielu innych wpływających na to czynników. Najniżej oprocentowanymi kredytami na rynku bankowym są kredyty hipoteczne. Kredyt hipoteczny jest oprocentowany zazwyczaj na kilka procent, do dziesięciu, podczas gdy oprocentowanie innych kredytów gotówkowych, wynosić może nawet kilkanaście procent. Jaki jest powód takiej różnicy? Przede wszystkim wiele zależy od solidnego zabezpieczenia kredytu, w przypadku kredytu hipotecznego jest to właśnie hipoteka, ale znaczenie ma także długi okres spłacania kredytu, oraz jego wysokość, która zdecydowanie przewyższa kredyty innego rodzaju.Składniki oprocentowania kredytuW skład oprocentowania tego rodzaju kredytu wchodzą dwa elementy, pierwszy z nich to stopa referencyjna, jest to zmienna część oprocentowania kredytu, na jej wysokość ma wpływ między innymi aktualna sytuacja rynkowa. Jeżeli w czasie trzech miesięcy po podpisaniu kredytu jakikolwiek składnik stopy referencyjnej ulegnie zmianie, zostaniemy o tym poinformowani nowym harmonogramem, w którym rata będzie wyższa lub niższa niż ustalona podczas podpisania umowy.Drugim elementem wpływającym na wysokość oprocentowania jest marża dla banku, Jest to stały element oprocentowania i jest to po prostu zapłata dla banku za udzielenie nam kredytu. Istnieje wiele promocji oprocentowania, na przykład obniżona marża przez pierwszy rok spłacania kredytu. Istnieją oprocentowania stałe, oraz zmienne w przypadku kredytu hipotecznego dobrym rozwiązaniem jest oprocentowanie zmienne, czyli takie w którym "problem" zmiany stopy referencyjnej ponosi kredytobiorca, jednak w gruncie rzeczy jest to dobre, ponieważ w przypadku jej spadku raty mogą być mniejsze nawet o kilkaset złotych miesięcznie.Oprocentowanie RSONajważniejszym dla konsumentów oprocentowaniem jest RSO, czyli rzeczywiste oprocentowanie kredytu, w którego skład wchodzą także poboczne elementy, między innymi takie jak ubezpieczenie kredytu, ubezpieczenie na życie itp. Przed wyborem kredytu należy dokładnie zapoznać się z ofertami różnych banków w sprawie oprocentowania, ponieważ to właśnie od tego czynnika zależy ile rzeczywiście przyjdzie nam zapłacić za wzięty kredyt. Oczywistym jest, że im niższe oprocentowanie tym dla kredytobiorcy lepiej.


Kredyt, czy pożyczka?

Środa, listopad 8. 2017

Co wybrać kredyt gotówkowy, czy też pożyczkę gotówkową? Wiele osób zadaje sobie to pytanie i nie wie do końca co będzie dla nich lepszym rozwiązaniem. Nie jest to łatwe i wszystko zależy od tego jakiego zobowiązania potrzebujemy. Warto jest sprawdzić oferty i kredytów gotówkowych i pożyczek gotówkowych, porównać je ze sobą. Zobaczyć ile każde z zobowiązań będzie nas kosztowało i wybrać, to za które zapłacimy najmniej. Koszta kredytu mogą różnić się nawet jeżeli wybierzemy w różnych bankach tą samą sumę jaką chcemy pożyczyć. Banki mają różne oprocentowania nominalne swoich ofert, jak też naliczają różne prowizje za udzielenie kredytu. Wiele banków pobiera również opłaty za samo przygotowanie oferty kredytu lub pożyczki gotówkowej. To wszystko sprawia, że kredyty są różne i inne są koszta z nimi związane.

Prostoliczony kredyt gotówkowy - Credit Agricole.

Bank Credit Agricole ma w swojej ofercie wiele kredytów gotówkowych. Jest w czym wybierać i warto sprawdzić wszystkie oferty jakie bank przygotował dla swoich klientów. Jednym z takich zobowiązań jest prostolicozny kredyt gotówkowy z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 6,5% w skali roku. Prowizja za udzielenie kredytu jest dosyć wysoka i sięga, aż 12,5%. W ramach kredytu gotówkowego oferowanego przez Bank Credit Agricole możemy pożyczyć od 1 tysiąca złotych do maksymalnie 150 tysięcy złotych. Nasze zobowiązanie możemy spłacać w ratach miesięcznych. Można go rozłożyć maksymalnie na 72 miesiące. Decydując się na kredyt na minimalną kwotę 1 tysiąca złotych na okres jednego roku, RRSO będzie miało wartość 33,41%. Każdy powinien zwracać uwagę na wielkość RRSO, gdyż jest to całkowity koszt naszego kredytu. Kwota jaką będziemy musieli spłacić to 1.165,00 złotych, z czego suma spłacanych odsetek wyniesie 40 złotych. Reszta kosztów kredytu to prowizja. Do skorzystania z prostoliczonego kredytu gotówkowego wymagane jest oświadczenie o zarobkach. Bank oferuje promocję, w ramach której można otrzymać aż 3,00% miesięcznej raty. Warunkiem takiej promocji jest posiadanie w banku rachunku osobistego. Osoby posiadające taki rachunek zwolnione są z obowiązku przedstawienia w banku zaświadczenia o dochodach, a także mogą otrzymać ciekawsze warunki zobowiązania na jakie się zdecydowali. Mogą oni również uzyskać pieniądze w krótszym terminie jak też bank może im zmniejszyć koszt zadłużenia. 

T-Mobile Usługi Bankowe oferuje nam pożyczkę na dosyć dobrych warunkach. Ma ona oprocentowanie nominalne w wysokości 8% w skali roku. Prowizja za udzielenie kredytu jest dosyć wysoka i wynosi 10%. Jest ona jednak ustalana indywidualnie. W ramach tej oferty możemy pożyczyć od minimum 1 tysiąca złotych do maksymalnej kwoty 20 tysięcy złotych. Co ważne nasze raty możemy rozłożyć na maksymalny okres 120 miesięcy. Decydując się na zobowiązanie w wysokości minimalnego 1 tysiąca złotych na okres jednego roku, RRSO będzie na poziomie 29,74%. Bank wyliczy nam raty miesięczne po 96 złotych. Kredyt będzie nas kosztował 149 złotych z czego suma spłacanych odsetek wyniesie 49 złotych. Mamy możliwość negocjacji oprocentowania pożyczki. Pożyczka skierowana jest zarówno dla obecnych Klientów sieci T-Mobile, jak też i dla tych, którzy są nowymi usługobiorcami. Łatwy dostęp do pieniędzy to bez wątpienia jedna z największych zalet tej pożyczki. Minimum formalności i szybka wypłata gotówki na rachunek Klienta to z pewnością kolejne z zalet tego zobowiązania. Pożyczkę można otrzymać pracując również na umowę o dzieło lub na umowę zlecenie. T-Mobile akceptuje różne źródła dochodów pożyczkobiorcy.

Kredyt online – sposób na szybką gotówkę

Wtorek, wrzesień 26. 2017


W życiu zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, które sprawiają, że nagle potrzeba dodatkowej gotówki. Jak pokazują jednak różnego rodzaju badania i diagnozy społeczne, stosunkowo niewielki procent Polaków może liczyć w takich sytuacjach na swoje własne oszczędności czy pomoc rodziny. Bardzo często jedynym rozwiązaniem, w takich okolicznościach, jest kredyt gotówkowy- dodatkowa gotówka, która pozwala zaspokoić powstałe potrzeby finansowe.Na rynku można znaleźć szeroki wachlarz, różnego rodzaju rozwiązań kredytowych, które oferowane są przez banki. Wybierają jedno z wielu rozwiązań, każda zainteresowana osoba może dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.Dość szybko w ostatnich latach wzrosło zainteresowanie usługami bankowymi online. To wzmożone zainteresowanie wynika przede wszystkim z co raz większej dostępności do Internetu, oraz faktem, że kredyty gotówkowe udzielane online są prostsze i wymagają mniej zaangażowania o raz formalności. Bez wątpienia jednak, tak jak każde rozwiązanie, tak i kredyt gotówkowy przez internet ma swoje wady i zalety.Dlaczego kredyt gotówkowy przez Internet to dobry wybór?Do niewątpliwych zalet takiego rozwiązania można zaliczyć przede wszystkim:
  • Dostępność

  • Łatwość uzyskania- minimum formalnościW przypadku rozwiązania, jakim jest kredyt gotówkowy online wszystkie formalności załatwiane są przed ekranem komputera, bez wychodzenia z domu czy biura. Wystarczy tylko wypełnić przez Internet odpowiedni formularz i poczekać na decyzje kredytową – ta zazwyczaj wydawana jest do 15 minut. Jeżeli decyzja kredytowa jest pozytywna pozyskane środki przekazywane są na wskazane we formularzu konto.Taka skonstruowana procedura kredytowa w znaczący sposób pozwala zaoszczędzić czas, jak również umożliwia staranniejsze i bardziej wnikliwą analizę decyzji. Do innych zalet tego produktu bankowego można zaliczyć to, że online można także kontrolować spłatę rat, a do jego otrzymania wystarczy dowód osobisty.Wady kredytów gotówkowych udzielanych przez InternetWarto jednak wiedzieć, że zarówno doradcy finansowi, jak i sami klienci zauważają, że w przypadku oferty jaką jest kredyt gotówkowy online, nie można zapominać, że są to kredyty o stosunkowo większym oprocentowaniu. Zazwyczaj również prowizja pobierana przez bank, jest nieco wyższa niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Ponadto dostępna maksymalna kwota kredytu, również jest niższa niż w przypadku tradycyjnej formy składania wniosku. Bardzo często bezpośrednia rozmowa z doradcą bankowym klienta pozwala na rozwiązanie wszystkim wątpliwości i uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania. Takiej bezpośredniej rozmowy nie sposób zastąpić czatem internetowym.Biorąc pod uwagę powyższe plusy i minusy, trzeba jasno stwierdzić, że to każdy klient indywidulanie rozważając wszystkie za i przeciw zdecydować, czy taka forma kredytu jest adekwatna do jego potrzeb i samodzielnie podjąć decyzję, czy taki produkt bankiwy spełnia jego oczekiwania.


« poprzednia strona   (Strona 2 z 2, łącznie 20 wpisów)