Co to jest kredyt samochodowy.

Kredyt samochodowy zaliczany jest do jednego z kredytów celowych. są to kredyty jakie przeznaczone są na kupno konkretnej rzeczy. W przypadku kredytu samochodowego mowa jest oczywiście o kupnie samochodu. Za kredyt samochodowy można kupić nie tylko samochody, ale też wiele innych pojazdów. kredyty obejmują również przyczepy, motocykle, skutery, kampery, traktowy, quady, maszyny budowlane oraz łodzie motorowe. Za kredyt samochodowy można sfinansować kupno zarówno nowego jak i używanego pojazdu, pod warunkiem, że ma on ważny dowód rejestracyjny, zobacz także jakie inne rzeczy możesz wziąć na kredyt - zakupynakredyt.eu.

Jakie mamy rodzaje kredytów samochodowych?
Można wymienić kilka rodzajów kredytów samochodowych. Pierwszy z nich to standardowy kredyt samochodowy. W jego przypadku kredytobiorca co miesiąc spłata raty, na jakie składa się część kapitałowa i część odsetkowa. Czas w jakim ma spłacić taki kredyt został ściśle określony w umowie kredytowej. Nie ma konieczność wpłacenia żadnej wpłaty własnej, jaka jest wymagana w drugim rodzaju kredytów samochodowych jakimi są kredyty jednoratowe. Ten kredyt sprawdzi się w przypadku osób, które posiadają jakąś część wartości samochodu. Wpłacane są środki na samochód jakie posiada kredytobiorca, a resztę wpłaca kredytodawca. Pożyczone pieniądze są wpłacane przez kredytobiorcę jednorazowo po upływie określonego czasu jakie został wskazany w umowie kredytowej, powiedzmy po upływie jednego roku. Taki kredyt ma swoje zalety. Taki kredyt nie jest w żaden sposób oprocentowany. Najczęściej oferują go banki samochodowe, które po prostu chcą sprzedać samochód. Trzecim rodzajem kredytów samochodowych jest kredyt balonowy. Tutaj kredytobiorca wpłaca do banku regularne niskie raty kredytu, z tym że do pewnej granicy np. do 80%. Brakujące 20% kredytobiorca wpłaca jako ostatnia rata i musi być to jednorazowa wpłata. Oferty kredytów samochodowych w poszczególnych bankach mogą się w znaczący sposób od siebie różnić. Mamy w internecie specjalne kalkulatory samochodowe, dzięki którym można sprawdzić w jakim banku kredyt będzie nas kosztował najmniej. Takie kalkulatory są na tyle łatwe w obsłudze, że bez problemu każdy sobie z nimi poradzi. Wpisujemy kwotę kredytu i okres spłaty, a po chwili już wiemy ile będzie nas to kosztowało.

Ślady

    Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako (Płasko | Wątki)

    Brak komentarzy


Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA