Oprocentowanie kredytu

Wielu z nas decydując się na kredyt gotówkowy bierze pod uwagę jego oprocentowanie, dlaczego? Jest to bardzo istotny jego składnik. To głównie oprocentowanie określa ile tak naprawdę za kredyt zapłacimy i jaki będzie całkowity koszt jego spłaty, wszystkie te informacje znajdziesz tutaj: kredytomania.EU.Stawki oprocentowania kredytuStawki oprocentowania są naprawdę różne, w zależności od rodzaju kredytu, od celu na jaki będzie przeznaczony i od wielu innych wpływających na to czynników. Najniżej oprocentowanymi kredytami na rynku bankowym są kredyty hipoteczne. Kredyt hipoteczny jest oprocentowany zazwyczaj na kilka procent, do dziesięciu, podczas gdy oprocentowanie innych kredytów gotówkowych, wynosić może nawet kilkanaście procent. Jaki jest powód takiej różnicy? Przede wszystkim wiele zależy od solidnego zabezpieczenia kredytu, w przypadku kredytu hipotecznego jest to właśnie hipoteka, ale znaczenie ma także długi okres spłacania kredytu, oraz jego wysokość, która zdecydowanie przewyższa kredyty innego rodzaju.Składniki oprocentowania kredytuW skład oprocentowania tego rodzaju kredytu wchodzą dwa elementy, pierwszy z nich to stopa referencyjna, jest to zmienna część oprocentowania kredytu, na jej wysokość ma wpływ między innymi aktualna sytuacja rynkowa. Jeżeli w czasie trzech miesięcy po podpisaniu kredytu jakikolwiek składnik stopy referencyjnej ulegnie zmianie, zostaniemy o tym poinformowani nowym harmonogramem, w którym rata będzie wyższa lub niższa niż ustalona podczas podpisania umowy.Drugim elementem wpływającym na wysokość oprocentowania jest marża dla banku, Jest to stały element oprocentowania i jest to po prostu zapłata dla banku za udzielenie nam kredytu. Istnieje wiele promocji oprocentowania, na przykład obniżona marża przez pierwszy rok spłacania kredytu. Istnieją oprocentowania stałe, oraz zmienne w przypadku kredytu hipotecznego dobrym rozwiązaniem jest oprocentowanie zmienne, czyli takie w którym "problem" zmiany stopy referencyjnej ponosi kredytobiorca, jednak w gruncie rzeczy jest to dobre, ponieważ w przypadku jej spadku raty mogą być mniejsze nawet o kilkaset złotych miesięcznie.Oprocentowanie RSONajważniejszym dla konsumentów oprocentowaniem jest RSO, czyli rzeczywiste oprocentowanie kredytu, w którego skład wchodzą także poboczne elementy, między innymi takie jak ubezpieczenie kredytu, ubezpieczenie na życie itp. Przed wyborem kredytu należy dokładnie zapoznać się z ofertami różnych banków w sprawie oprocentowania, ponieważ to właśnie od tego czynnika zależy ile rzeczywiście przyjdzie nam zapłacić za wzięty kredyt. Oczywistym jest, że im niższe oprocentowanie tym dla kredytobiorcy lepiej.


Ślady

    Brak Śladów

Komentarze

Wyświetl komentarze jako (Płasko | Wątki)

    Brak komentarzy


Dodaj komentarz

Zamknięcie tekstu w znakach gwiazdki spowoduje jego wytłuszczenie (*tekst*), podkreślenia są tworzone przez zastosowanie _tekst_.
Standardowe emotikony jak :-) lub ;-) będą zmieniane na ich graficzną wersję.
Adresy e-mail nie będą pokazywane i będą używane tylko do celów wysyłania powiadomień drogą e-mailową

Proszę, wpisz widoczny na obrazku kod do odpowiedniego pola. Twój komentarz zostanie dodany tylko gdy wpisany kod będzie się zgadzał z tym widocznym na obrazku. Proszę, upewnij się, że Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę cookies (ciasteczek) lub Twój komentarz nie przejdzie poprawnie weryfikacji.
CAPTCHA